Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Uuring: julm koolivägivald leiab aset lausa tundide ajal

+2
Getuu
Viltsu
6 posters

Go down  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

Viltsu

Viltsu
Talent

Justiitsministeeriumis valminud alaealiste vägivallakuritegude uuringust selgus, et küllaltki julmad lastevahelise vägivalla juhtumid leiavad aset lausa koolitundide ajal.

Analüüsist selgus, et koolivägivalla juhtumid moodustavad registreeritud alaealiste vägivallajuhtumitest umbes kolmandiku. Selgus ka, et vägivald pole alati varjatud: küllaltki julmad juhtumid leiavad koolis aset tundide ajal klassiruumides.

"Uuringu tulemustest on teavitatud kõiki asjaomaseid asutusi, kes alaealiste kuritegevusega kokku puutuvad, ning see on abiks edasiste tegevuste planeerimisel ja hindamisel," kinnitas justiitsministeeriumi pressiesindaja Ivi Papstel.

"Lisaks oli uuring kevadel eraldi päevakava punktina arutluse all kuriteoennetuse nõukogu istungil," lisas Papstel.

"Analüüsis toodud probleeme on käsitletud ja neile lahendusi pakutud ka vägivalla vähendamise arengukavas, näiteks koolikiusamise tõkestamiseks viib haridus- ja teadusministeerium ellu Turvalise kooli programmi, samuti on haridus- ja teadusministeeriumil koos sotsiaalministeeriumiga plaanis eraldi tegeleda vägivalla vähendamisega laste hoolekandeasutustes ja õpilaskoduga koolides."
Uuring: julm koolivägivald leiab aset lausa tundide ajal File34691117_c10703

Allikas.

Mida teie sellest arvate? Samuti tahaks ma siin ka küsida, et kas teil on probleeme koolivägivallaga ja kuidas te hakkama saate? Või üldse, kas midagi tehakse, et seda olukorda parandada?

Getuu

Getuu
Kohalik kuulsus

Mul klassivennad on mind paar korda kontrolltöö ajal sõimanud, õps ütles ainult, et võtke vaiksemaks vms :S Aga ma ei tee välja neist, kui mõnda minu sõpra kiusatakse, astun ikka kaitseks välja.

Btw, see pilt on "Klass:elu pärast" kuuenda osa võttelt Very Happy

0-g

0-g
Kohalik talent

Minu arust on koolivägivald negatiivne asi, kuid paratamatu. Kõige nõmedam on see, et olen ise olnud koolivägivallas. Mind narriti riiete pärast kunagi 6-7 klass. Alguses ei osanud ma sellega midagi teha, olin vait ja omaette. Kuid ma tutuvsin ühe laheda poisiga, kes mind sõnaotseses mõttes riietuma õpetas ja rääkis igasuguseid asju ja ma muutusin ja need narrijad narrisid edasi, aga ma olin tänu selle poisi tutuvumisega egoismi kasvatanud ja oskasin nüüd midagi vastu öelda. Ja nad jätsid järele. Poisid võivad ka väga abivalmid olla!
Ja olen ise osalenud klassivägivalla tekitamises ! Ühele klassivennale 9.klassis, kogu klass, tegi negatiivseid asju. Sest see klassivend oli teistusugne. Kuid siiralt kahetsen neid tehtud tegusid.

Koolivägivalla põhjustabki teenekate käitumine ja hull mõte, et tahan olla lahe. Minu arust on see nii aktuaalne teema, et seda ei ole võimalik parnadada.

Viltsu

Viltsu
Talent

Ma ise ei mäletagi, kas ma olen otseselt koolivägivalda saanud tunda... Meil oli küllaltki kuri klass mingi 5-7. klassini umbes. Ahjaa, üks mu klassivend kiusas mind pidevalt. Noris prillide pärast ja meelega hüppas mu koolikoti peal jne, prillid läksid katki seal. Ja siis pidi kinni maksma. Ja siis nagu kiusamine enamvähem lõppes. Nojah, ta suutis ikka mitu korda mind pikali ka panna, kuni pani jalgu ette pidevalt. Praegu on ta mu paralleelis.
Aga meie klassis toimus ikka väga julm vahejuhtum, mis ka meediasse jõudis. Meie klassi tüdruk peksti läbi, kuna paar teist klassiõde soovisid seda. Ei peksnud otseselt meie kooli omad, aga siiski minu klassi tüdrukud olid organiseerijad. Väga kurb ja julm oli ja tegelikult teised üritasid ka seda takistada, aga kiusatav oli ise väga kuri ja ülbe nende vastu, kes aitasid... Et siis lõpetati aitamine ära. Ja see kiusatav ja kiusajad saavad praegu hästi läbi. Niiet... Maitea.

Muidugi olid tüdrukutevahelised kisklemised nooremana, aga ka siiani on need alles. Klatšimised jne. Aga ma ei tea, kas seda saab koolivägivalla alla liigitada. Ning samuti ka see, kuidas õpetajad sõimavad ja maha teevad. See on emotsionaalne vägivald ja ei mõju üldse hästi, kui õpetaja ikka korrutab, et sa nii saamatu ja lootusetu jne :S

Ning nii kurb kui see ka poleks... Kaks minu sõbrannat on koolikiusamise pärast enesetapud teinud. See on väga julm ja hävitab inimest. Niiet kui te näete, et kedagi kiusatakse... Astuge vahele. Või toetage neid, keda kiusatakse. Ma tean, et minu täditütart kiusatakse, aga ma ei saa seal olukorras midagi teha, kuna mu täditütar meelega õrritab ja ässitab inimesi üles. Tema suhtumine peab muutuma, siis muutub ka ilmselt teiste oma.

Aga jah. Koolivägivald on julm ja kuidagi peaks seda leevendama. Kooli juhtkond peab sellele palju tähelepanu pöörama. Õnneks tänu selle teema aktuaalsusele ka tegelikult ilmselt natuke hakatakse midagi tegema. See pole normaalne, kui ülekäte olukord on koolides. Aga muutumine algab siiski inimesest endast.

inkz

inkz
Kohalik staar

Minu arust seda koolivägivalda ei saa nii üldiselt võtta, et nüüd igas klassis ja igas vahetunnis see toimub. Kõik on see tuleb kodust ja vanemate õpetusest ning oma osa mängib minu arust ka hiina kalendri aastad ja tähemärgid(ma ei usu tavaliselt neid värke, aga selles olen ma üpriski kindel). Minu klassis füüsilist vägivalda pole üldse. Ainult sõnaline vägivald käib teatud inimeste kohta.

Koolis vägivald on ainult algklassides, nii palju kui ma tähele olen pannud. Astun koguaeg vahele, kui näen aga ega see midagi ei aita(nende puhul), kui lõpuks ikka seesama minu selja taga peksa saab või nimedega nimetatakse. Kõige rohkem imestab nende julgus suurtematele veel vastu hakata ja sõnu loopida. Pooli roppesõnu mis on öeldud mulle ma isegi ei tea.

Kuid soovitan alati kaitsta neid nö "nõrgemaid" ja vahele astuda. Isegi kui see on sõna vahetus ja solvamine. Pika peale lihtsalt see kaob, kui sa pidevalt selle vastu võitled.


dumbD

dumbD
Kohalik talent

.Meil on poisid, kes ei saa aru, et uued õpilased võivad ka toredad olla ja sellepärast on nad neile solvavaid nimesid pannud.
Ja siis on poisid, kes lähevad liiga kiiresti närvi ning hakkavad kaklema.
On veel kolm tüdrukut, kes on liiga lapsikud ja lähevad kohe kaklema. Üks selline asi juhtus just reedel.
Muidu on meil sõbralik klass, kedagi ei solvata pidevalt ega lööda. Kõik käib ainult naljaga ja keegi ei solvu.

Hilari

Hilari
Ian lover

Mul oli põhikoolis klassis üks poiss, keda kiusati üli palju.. Põhimõtteliselt kõikidest klassidest kiusas keegi teda. Terve kool teadis ka teda sellepärast:D aga ega.. Ta oli ise süüdi ka. Ta ise ässitas alati kõiki. Mul oli tast kahju, aga noh.. ta oleks ise võinud ära lõpetada selle norimise, siis vast oleks ta rahule jäetud ka.
Nüüd ta läks teise kooli ja ma kuulsin, et seal ka kiusatakse teda juba..
Tal muidugi see probleem, et ta pole päris normaalne.. Õpetajad ka arvasid seda.. Nad rääkisid ta vanematega, et ta kuhugi teise kooli pandaks, kus tal oleks kergem, aga vanemad võitlesid vastu ja tahtsid, et ta ikka selles kooli oleks, kuigi tal oli väga raske ja enamus hinded kahed.. Ta lihtsalt natukene alaarenenud.. Mul pigem sellest kahju, et ta vanemad käsivad tal teha rohkem kui ta suudab.
Niiet.. Jusiis on miski ikka vanemates ka kinni.

Sponsored content



Tagasi üles  Teade [Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1]

Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele